Teri negirao da je oterao Murinja

May 31, 2009

Kapiten Čelsija Džon Teri odbacio je tvrdnje svog nekadašnjeg saigrača Kloda Makelelea da je on odgovoran što je Žoze Murinjo dobio otkaz u tom londonskom fudbalskom klubu.

Makelele je u svojoj autobiografiji, objavljenoj u Francuskoj, napisao da je Teri najodgovorniji za odlazak Portugalca posle svaÄ‘e.Teri i ÄŒelsi odlučno su demantovali tvrdnje sadaÅ¡njeg igrača Pari Sen Žermena. "Pojavila se tvrdnja da je Džon na neki način bio umeÅ¡an u odlazak Žozea Murinja sa mesta trenera. To je kategorično netačno i ne postoje nikakve osnove za ovu optužbu. TakoÄ‘e, potvrÄ‘ujemo (ako je potvrda uopÅ¡te potrebna) da Džon nikada nije tražio da ode iz ÄŒelsija", navodi se u saopÅ¡tenju Terijevog pravnog tima. U knjizi "Klod Makelele – Tu semplaman" (na francuskom "jednostavno" – Tout Simplement), vezni igrač napisao je da su se Murinjo i Teri posvaÄ‘ali oko minutaže u igri dok se kapiten lečio od povrede i da je reprezentativac Engleske posle toga tražio transfer. "Mislio sam da je Murinjo praktično nedodirljiv, ali se mnogo igrača žalilo na njega, pre svih Džon Teri. Kada je igrač rekao za svaÄ‘u izvrÅ¡nom direktoru Piteru Kenjonu i zatražio transfer, vlasnik Roman Abramovič odmah je reagovao: odlazak Terija bio je potpuno nezamisliv. Murinjo je pakovao kofere", naveo je Makelele. ÄŒelsi danas igra protiv Evertona u FA Kupa.

OFK Beograd izborio opstanak u Superligi

Fudbaleri OFK Beograda pobedom nad, direktnim konkurentom za opstanak, Banatom od 2:1 uspeli su da izbore opstanak u Superligi.

Pobedu "Romantičarima" doneli su golovi Petra Jelića u 32. i Aleksandra Jevtića u 59. minutu. UteÅ¡ni pogodak za gostujući tim, kome je za opstanak u Super ligi bio dovoljan i bod, postigao je Marinko Petković u sudijskoj nadoknadi meča, koji su obe ekipe zavrÅ¡ile sa po 10 igrača na terenu, poÅ¡to su u 72. minutu isključeni MiloÅ¡ Adamović u OFK-u i Miroslav Grumić u Banatu. Vojvodina je na gostovanju Radu dva puta ispustila gol prednosti, ali je osvajanjem boda, poÅ¡to se utakmica zavrÅ¡ila rezultatom 2:2, sačuvala drugo mesto na tabeli. Ispostavilo se, meÄ‘utim, da bi Vojvodina to mesto zadržala i da je izgubila, poÅ¡to je istim rezultatom, 2:2, zavrÅ¡en i duel Napretka i trećeplasirane Crvene zvezde u KruÅ¡evcu. Zvezda je povela golom Bernarda Barkera već u četvrtom minutu, ali je Napredak sa dva gola za četiri minuta, od 32. do 36, preokrenuo rezultat na 2:1. Drugi gol za Napredak postigao je napadač Zvezde na pozajmici u KruÅ¡evcu Slavko Perović. Kapiten Zvezde Nenad MilijaÅ¡ postigao je, ipak, izjednačujući gol koji će mu verovatno biti i poslednji u dresu "crveno-belih", poÅ¡to će u letnjem prelaznom roku skoro sigurno napustiti Beograd. Zvezda je ovu sezone zavrÅ¡ila sa čak 21 bodom manje od Å¡ampionske ekipe Partizana, koja je pogotkom Radosava Petrovića u 70. minutu stigla do minimalne pobede na gostovanju ÄŒukaričkom. ÄŒetvrtoplasirani Javor je u Jagodini preokrenuo rezultat i istoimenu ekipu pobedio sa 2:1, dok je Hajduk u Kuli savladao Borac sa 2:1. Rezultati utakmica, poslednjeg, 33. kola: Hajduk – Borac 2:1Radanović 20’Komazec 60’   Pavlović 87’ÄŒukarički – Partizan 0:1Petrović 70’OFK Beograd – Banat 2:1Jelić 32’Jevtić 59’        Petković 90’Napredak - Crvena zvezda 2:2Jovanović 32’   Parker 9’Perović 36’      MilijaÅ¡ 45’Jagodina – Javor 1:2Perić 18’   Ilić 63’                 Arsenijević 79’Rad – Vojvodina 2:2KaluÄ‘erović 44’      Tadić 4’Petrović 90’            Tumbasović 78’Tabela:1.Partizan33255363:15802.Vojvodina33187846:25613.Crvena_zvezda33178859:32594.Javor331314639:27535.Borac339131128:35406.Napredak331081528:37387.Hajduk339111323:34388.Rad337151127:35369.ÄŒukarički33981630:393510.Jagodina331041928:473411.OFK_Beograd33891628:543312.Banat337101621:4031Konačna lista strelaca fudbalske Jelen Super lige za sezonu 2008/2009. 19 golova – Lamin Dijara (Partizan)18 – Nenad MilijaÅ¡ (Crvena zvezda)13 – Dragan MrÄ‘a (Vojvodina)12 – Pavle Simić (Javor)9 – Almani Moreira (Partizan)9 – Judžin Sepuja (ÄŒukarički)9 – DuÅ¡an Tadic (Vojvodina)8 – Kleo (Crvena zvezda)8 – Stevan Račić (Javor)8 – Aleksandar Jevtić (OFK Beograd)6 – MiloÅ¡ Bogunović (Partizan)6 – Zoran ToÅ¡ić (Partizan, Mančester junajted)6 – Vladimir Đilas (Jagodina)6 – Bernard Parker (Crvena zvezda)6 – MiloÅ¡ Živanović (Hajduk)6 – Zoran Rajović (Hajduk)5 – Adem Ljajić (Partizan)5 – Miljan Mutavdžić (Javor, Malme)5 – Ognjen Koroman (Crvena zvezda)5 – Aleksandar Đukić (Banat)5 – Milan Bojović (ÄŒukarički)- Napomena: Na spisku se nalaze samo igrači koji su postigli pet ili viÅ¡e golova.NaÄ‘ i Pantelić zavrÅ¡ili igračke karijereBivÅ¡i fudbalski reprezentativci Jugoslavije Albert NaÄ‘ i Miodrag Pantelić zavrÅ¡ili su, u utakmicama 33. kola Jelen Super lige, profesionalne karijere. NaÄ‘, koji ima 34 godine, poslednji meč u karijeri odigrao je u dresu ÄŒukaričkog protiv svog bivÅ¡eg kluba Partizana, a Å¡ampion Srbije pobedio je sa 1:0. Saigrači NaÄ‘a iz ÄŒukaričkog, pred početak utakmice, poklonili su mu za oproÅ¡taj fotelju za ljuljanje. NaÄ‘ je za reprezentaciju Jugoslavije i SCG odigrao 45 utakmica i postigao tri pogotka. Nekoliko kilometara dalje od stadiona na Banovom brdu, Miodrag Pantelić je na Banjici protiv ekipe Rada zavrÅ¡io igračku karijeru. Pred početak utakmice, koja je zavrÅ¡ena remijem 2:2, kapiten Rada Radomir Koković poklonio je 36-godiÅ¡njem Panteliću uramljeni stilizovani dres sa brojem 22. Pantelić je za reprezentaciju Jugoslavije odigrao pet utakmica, a u karijeri je nosio i dres Crvene zvezde, Levskog iz Sofije i kineskog Dalijana.

ÄŒelsi osvojio trofej FA kupa

Fudbaleri Čelsija osvojili su trofej engleskog FA kupa pošto su u finalnoj utakmici u Londonu savladali ekipu Evertona sa 2:1 (1:1).

Susret je odigran na stadionu Vembli u prisustvu 89.391 gledalaca. Golove su postigli Drogba u 21. i Lampard u 72. za Čelsi, a Saha u 1. minutu za Everton.Osvajanjem značajnog trofeja fudbaleri Čelsija su se na pravi način oprostili od trenera Gusa Hidinka, koji je poslednji put predvodio ekipu sa "Stamford Bridža". Čuveni holandski stručnjak je tokom kratkotrajnog boravka u klubu ostavio sjajan utisak i sada se vraća poslovima selektora državnog tima Rusije.Everton je poveo preko Luja Sahe već u 26. sekundi utakmice, što je najbrže postignuti gol u istoriji finala FA kupa. Prethodni najbrži gol postigao je Bob Čet iz Aston Vile još 1895. godine, kada je protivničku mrežu zatresao posle 30. sekundi meča.Čelsi je sredio redove u nastavku i izjednačio pogotkom Didijea Drogbe 20 minuta kasnije, da bi konačan trijumf, za ukupno peti trofej FA kupa, izboren golom Frenka Lamparda u 72. minutu.

Morinjo: Zaljubio sam se u Inter

Trener italijanskog fudbalskog prvaka Intera Žoze Morinjo izjavio je da se zaljubio u taj klub.

Morinjo je nedavno produžio ugovor sa Interom do 2012. godine, a u milanski klub došao je prošlog leta. "Hvala ljudima iz kluba koji su verovali u mene, a ja sam njima želeo da zahvalim onim što smo prikazivali na terenu. Srećan sam u Interu, ali sam siguran i da možemo da uradimo još više", izjavio je Morinjo. Portugalski stručanjak priznao je da nije verovao da tako brzo može da zavoli milanski klub. "Mislio sam da je tako nešto nemoguće, pošto je moja prethodna ljubav bio Čelsi. Ista osećanja, za samo godinu dana, pojavila su se i kada je u pitanju Inter. Zaljubio sam se", izjavio je Morinjo, sa osmehom na licu. Morinjo je pohvalio odnos igrača Intera prema obavezama u klubu, koji je četvrtu sezonu zaredom osvojio titulu prvaka Italije.

Obavljen žreb za baraž za popunu Prve lige Srbije

May 30, 2009

Predstavnici Fudbalskog saveza Srbije obavili su u Beogradu žreb za baraž za popunu dva mesta Prve lige Srbije.

Drugoplasirani tim Srpske lige Istok, Timok, u prvoj utakmici baraža biće domaćin drugoplasiranoj ekipi Srpske lige Beograd, Teleoptiku. U drugom polufinalu sastaće se drugoplasirana ekipa Srpske lige Zapad, Radnički Stobeks iz mesta Klupci, s drugoplasiranim timom Srpske lige Vojvodina, somborskim Radničkim ili ekipom Mladosti iz Novog Sada. Plasman u Prvu ligu ranije su obezbedili prvoplasirani timovi iz sve četiri grupe Srpske lige – Radnički NiÅ¡, Proleter, Sloga Kraljevo i Zemun. Utakmice baraža za popunu Prve lige Srbije igraju se 7. i 11. juna.