Mančester junajted: Sudija pobrkao blizance

October 30, 2009

Fudbalski klub Mančester junajted žalio se na odluku sudije Krisa Foja da na utakmici Liga
kupa sa Barnlijem pokaže žuti karton Fabiju da Silvi.

Klub tvrdi da je arbitar tog igrača pobrkao sa njegovim bratom-blizancem Rafaelom. Fabio je na utakmici u utorak igrao levog beka, dok je njegov brat Rafael pokrivao desnu stranu terena. Foj je Fabiju pokazao žuti karton kada su u drugom poluvremenu oba brata startovala na Džamala Kempbel-Risa. Fudbalski savez Engleske žalbu Mančester junajteda razmatraće sledećeg utorka. Mančester je duel sa Barnlijem rešio u svoju korist sa 2:0.

FIFA objavila listu igrača za izbor fudbalera godine

Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) objavila je skraćenu listu od 23 igrača za izbor najboljeg fudbalera u 2009. godini, na kojoj su i poslednja dva dobitnika ovog priznanja, Portugalac Kristijano Ronaldo i Brazilac Kaka.

Na listi je najveći broj španskih fudbalera (6), a na drugom mestu su engleski igrači(4), treći su Brazilci (3), četvrti Francuzi sa dva predložena igrača, a po jednog kandidata imaju Nemačka, Italija, Portugalija, Obala Slonovače, Gana, Kamerun, Švedska i Argentina.U izboru za najboljeg fudbalera učestvovaće kapiteni i selektori nacionalnih reprezentacija sveta, a pobednik će biti proglašen 21. decembra.Lista 23 kandidata FIFA:1. Mihael Balak (Nemačka)2. Đanluiđi Bufon (Italija)3. Iker Kasiljas (Španija) 4. Kristijano Ronaldo (Portugalija)5. Dijego (Brazil)6. Didije Drogba (Obala Slonovače)7. Mikael Esjen (Gana)8. Samjuel Eto (Kamerun)9. Stiven Džerard (Engleska)10. Tijeri Anri (Francuska)11. Zlatan Ibrahimović (Švedska)12. Andreas Inijesta (Španija)13. Kaka (Brazil)14. Frenk Lampard (Engleska)15. Luis Fabijano (Brazil)16. Lionel Mesi (Argentina)17. Karles Pujol (Španija)18. Frank Riberi (Francuska)19. Vejn Runi (Engleska)20. Džon Teri (Engleska)21. Fernando Tores (Španija)22. David Vilja (Španija)23. Ćavi (Španija)

Mediji traže Pelegrinijevu ostavku

October 29, 2009

Å panski mediji optužili su Å¡efa stručnog Å¡taba slavnog Real Madrida ÄŒileanca Manuela Pelegrinija da je glavni krivac za katastrofalan poraz od trećeligaÅ¡a Alkorkona u prvom meču Å¡esnaestine finala Kupa Kralja i poručili mu da je najpametnije da Å¡to pre ode iz “kraljevskog” kluba.

Na naslovnoj strani dnevni list "Marka" je ispod njegove slike napisao "odlazi odmah" i poručio Upravi kluba da što pre pronađe novog trenera. Novinar tog dnevnika tvrdi i da Pelegrinija na klupi provg tima odmah može da zameni sportski direktor, Argentinac Horhe Valdano.Sportski dnevnik "As" takođe tvrdi da su Pelegrinijevi dani u Real Madirdu odbrojani i da će u slučaju neuspeha u sledeća dva susreta, protiv Hetafea u nacionalnom prvenstvu i Milana u Ligi šampiona sigurno biti smenjen. "Još jedan poraz i može da ide sa klupe trenera Real Madirda. Ukoliko se to dogodi Valdano će postati trener, čak i ako ne bude to hteo", navodi izveštač "Asa", koji je debakl "kraljevskog" kluba u duelu sa trećeligašem ocenio kao "komediju veka, koja je personalizovana u liku Pelegrinija".

Knežević spasio Partizan, pobeda Zvezde u Novom Pazaru

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrfinale Lav kupa Srbije, iako su protiv novosadskog Proletera do 72. minuta gubili sa 1:0, dok je Crvena zvezda savladala
domaću ekipu Novog Pazara sa 1:0.

Crno-beli su u Novom Sadu u prvom poluvremenu imali inicijativu, ali su stvorili samo jednu pravu priliku za gol, u 43. minutu kada je Moreira izbio sam ispred golmana, koji je odlično intervenisao. Domaćin, koji je dobro parirao Partizanu, doÅ¡ao je do voÄ‘stva u 53. minutu, kada je Ognjen Damjanović prevario Nenada ĐorÄ‘evića i uposlio Savu Kovačevića, koji je poslao loptu iza leÄ‘a Aleksandra Radosavljevića. Nakon primljenog gola branilac trofeja je krenuo agresivnije, ali je do izjednačenja doÅ¡ao tek u 72. minutu, posle akcije rezerviste Nikole Vujovića i Klea, koju je pogotkom zavrÅ¡io Lamin Dijara.  Pobedu nad drugoligaÅ¡em, mnogo težu nego Å¡to su očekivali, crno-belima je doneo odbrambeni fudbaler SrÄ‘a Knežević, koji je u 84. minutu snažno Å¡utirao sa oko 35 metara, a lopta se od prečke odbila u mrežu. Jedini gol u duelu u Novom Pazaru istoimenog domaćina i beogradske Crvene zvezde dao je Aleksandar Jevtić u 16. minutu, nakon čega je Zvezda potpuno preuzela kontrolu nad igrom i "umirila" oko 8.000 domaćih navijača. Na stadionu i oko njega bilo je angažovano oko 1.200 pripadnika policije, bez obzira na to Å¡to su se "Delije" odlučile za bojkot gostovanja. Opsežne mere bezbednosti, u takozvana dva prstena, obuhvatale su Å¡iru okolinu stadiona. Niko bez karte nije mogao da priÄ‘e na manje od 500 metara stadionu. Domaćin je, uz sve, organizovao redarsku službu i privatno obezbeÄ‘enje. Fudbaleri Vojvodine savladali su u Lučanima domaću Mladost sa 3:1, iako je na poluvremenu rezultat bio nereÅ¡en. Istim rezultatom ekipa OFK Beograda je na Karaburmi slavila protiv Partizana iz Kosovske Mitrovice. Najubedljiviju pobedu u osmini finala Lav kupa ostvarila je ekipa Smedereva, koja je na svom terenu trijumfovala protiv Hajduka iz Kule sa 3:0. U duelu dva superligaÅ¡a čačanski Borac je u Gornjem Milanovcu bio bolji od domaćeg Metalca sa 1:0, a identičnim rezultatom fudbaleri Jagodine su kod kuće savladali drugoligaÅ¡a Sevojno. Fudbaleri subotičkog Spartaka bez većih problema savladali su domaćina u Banatskom dvoru, ekipu Banata, sa 2:0. Utakmice četvrtfinala kup takmičenja igraju se 25. novembra. Zrenjanin: Banat – Spartak 0:2 (0:1)strelac: Mirić u 20. i 88. minutuJagodina: Jagodina – Sevojno 1:0 (0:0)strelac: Novaković 59Kragujevac: Metalac (Gornji Milanovac) – Borac 0:1 (0:1)strelac: AlveÅ¡ 13Lučani: Mladost – Vojvodina 1:3 (1:2)strelci: Radivojević u 33. za Mladost, a Kukanović u 23. i Kaličanin u 41. i 70. minutu za VojvodinuBeograd: OFK Beograd – Partizan (Kosovska Mitrovica) 3:1 (1:1)strelci: Milić u 7, Jelić u 62. i Sindić u 69. za OFK Beograd, a Nedeljković u 27. za PartizanSmederevo: Smederevo – Hajduk (Kula) 3:0 (1:0)strelci: Jovanović u 8, Živković u 56 (iz penala) i Bajatović u 58. minutu.

U prodaji ulaznice za meč Srbija – Južna Koreja

Fudbalski savez Srbije saopštio je da je pustio u prodaju ulaznice za prijateljsku utakmicu između Srbije i Južne Koreje, koja se igra 18. novembra u Londonu na stadionu Fulama.

Cene ulaznica još dan pred utakmicu su 12 i 20 funti, a na dan meča iznosiće 15 i 20 funti. Ulaznice mogu da se kupe svakog dana do 18. novembra od devet do 17 sati na blagajnama stadiona Krejven Kotidž. Karte za duel mogu da se kupe i preko internet sajta Fulama (www.fulhamfc.com), kol centra tog kluba (+44448704421234), faksa (+442073844810) i poštanskom narudžbinom preko sajta londonskog tima. Utakmica na stadionu Krejven Kotidž igra se 18. novembra od 14.30 po lokalnom, odnosno 15.30 po srednjo-evropskom vremenu.