Teri za pobedu ÄŒelsija

January 31, 2010

Fudbaleri Čelsija pobedili su Barnli sa 2:1 i u 24. kolu Premijer lige sačuvali prvo mesto
na tabeli šampionata Engleske. Aston Vila savladala ekipu Fulama sa 2:0, a tri boda u 34. kolu Premijer lige osvojio je i Liverpul, aktuelni vicešampion Engleske.

Pobedu ÄŒelsiju doneo je pogodak kapitena Džona Terija u 83. minutu. Prethodno je Nikola Anelka postigao gol za voÄ‘stvo ÄŒelsija od 1:0, ali je pogodak Stivena Flečera zavrÅ¡nicu meča učinio neizvesnom. Ishod meča je odlučio gol Terija, koji proživljava teÅ¡ke trenutke u životu poÅ¡to ga mediji optužuju za vanbračnu aferu sa dugogodiÅ¡njom devojkom saigrača iz reprezentacije Engleske, a nekada i ÄŒelsija Vejna Bridža. ÄŒelsi je na 23 dosadaÅ¡nje utakmice osvojio 54 boda, četiri viÅ¡e od Mančester junajteda, koji će sutra u derbiju kola u Londonu igrati sa Arsenalom meč za drugo mesto na tabeli. ÄŒetvrti je sa 42 boda Totenhem, koji je bio na korak od osvajanja sva tri boda na gostovanju kod Birmingem Sitija, poÅ¡to je golom Džermejna Defoa vodio sve do poslednjeg minut kada je konačan rezultat 1:1 postavio Lijam Ridžvel. Liverpul je na svom Enfild stadionu uz pogodak Dirka Kajta i autogol Kevina Dejvisa savladao Bolton sa 2:0 i sa 41 bodom zadržao se na petom mestu na tabeli. Aston Vila je zahvaljujući dvostrukom strelcu Gabrijelu Agbonlahoru u Londonu pobedila Fulam sa 2:0 i domogla se Å¡estog mesta sa 38 bodova, dva viÅ¡e od Mančester Sitija, koji će sutra biti domaćin fenjeraÅ¡u Portsmutu. Hal i Vulverhempton su podelili plen odigravÅ¡i nereÅ¡eno 2:2 na utakmici dva tima koja se bore za ostanak u Premijer ligi. Pobednika nije bilo ni u susretu Vest Hema i Blekburna 0:0, dok je Tim Kejhil pogotkom u 84. minutu doneo Evertonu pobedu nad Viganom. Rezutlati i tabela posle utakmica 24. kola engleskog fudbalskog prvenstva:Birmigenm Siti – Totenhem 1:1Fulam – Aston Vila 0:2Hal Siti – Vulverhempton 2:2Liverpul – Bolton 2:0Vest Hem – Blekburn 0:0Vigan – Everton 0:1Barnli – ÄŒelsi 1:2Sutra se igraju utakmice:Mančester Siti – PortsmutArsenal – Mančester junajtedU ponedeljak se igra utakmica:Sanderlend – Stouk Siti

Nigerija osvojila treće mesto

Fudbalska rerpezentacija Nigerije
osvojila je treće mesto na Kupu afričkih nacija u Angoli, pošto je u pretposlednjem susretu turnira pobedila Alžir sa 1:0.

Pobednički gol za Nigeriju u borbi za treće mesto postigao je Viktor Obinja koji je u 56. minutu utakmice proÅ¡ao kroz odbranu Alžira i sa ivice kaznenog prostora loptu proturio kroz noge protivničkog golmana Mohameda ZemamuÅ¡ea. Obinja je i ranije mogao da zatrese mrežu Alžira. Tri minuta pre gola pogodio je prečku. Alžir je bio oslabljen neigranjem Fazija Å auÅ¡ija, Rafika HaliÅ¡a i Nadira BelhaÄ‘a, koji su dobili crvene kartone u polufinalnom porazu od branioca trofeja Egipta – 0:4. Egipat će se za svoju sedmu titulu Å¡ampiona Afrike sutra u Luandi boriti sa četvrostrukim prvakom Ganom, koja je Nigeriju u polufinalu pobedila sa 1:0.

Barselona minimalno

Fudbaleri Barselone pobedili su u Hihonu domaći Sporting sa 1:0 u 20. kolu Primere i
učvrstili se na prvom mestu na tabeli španskog prvenstva.

Tri boda Barseloni doneo je pogodak 22-godiÅ¡njeg Pedra Rodrigesa, koji je svom timu doneo osam bodova prednosti nad madridskim Realom, najbližim rivalom na tabeli Å¡ampionata. Srpski fudbaler Milan Smiljanić, koji je u zimskom prelaznom roku stigao u Sporting kao pozajmljen igrač Espanjola, nije dobio priliku da debituje za tim iz Hihona. Real večeras u Korunji igra sa Deportivom meč u kome mora da pobedi ako želi da zadrži realne Å¡anse da titulu Å¡ampiona Å panije preuzme od Barselone. Espanjol je na prvoj utakmici večeri savladao Atletik iz Bilbao sa 1:0 zahvaljujući pogotku Luisa Garsije. Ostale utakmice 20. kola igraće se sutra za kada je zakazan i derbi kola izmeÄ‘u Sevilje i Valensije. Espanjol – Atletik Bilbao 1:0Sporting Hihon – Barselona 0:1Deportivo – Real MadridNedelja:Hetafe – Rasing SantanderTenerife – SaragosaValjadolid – AlmerijaViljareal – OsasunaHeres – MajorkaAtetiko Madrid – MalagaSevilja – Valensija