Real nastavlja da “gazi”

February 28, 2010

Nova žrtva madridskog Reala je Tenerife. “Kraljevski” klub praktično razbio tim sa Kanarskih ostrva sa 5:1. Iguain dvostruki strelac, precizni i Ronaldo, Kaka i za kraj kapiten Raul.

Florentino Perez sigurno je srećan posle odlične predstave njegovih momaka. Real sigurno pregazio Tenerife sa 5:1.Madriđani su protiv Tenerifa poveli u 29. minutu golom Gonazala Iguaina, a isti igrač je u 42. minutu povisio na 2:0. Domaća ekipa u 46. minutu smanjila je zaostatak preko Ajozea, ali je samo dva minuta kasnije treći pogodak za Real dao Kaka. U 80. minutu Kristijano Ronaldo je preciznim udarcem sa bele tačke povisio na 4:1, a ubedljivu pobedu Reala potvrdio je kapiten Raul u 90. minutu. Real je ovom pobedom preuzeo prvo mesto na tabeli od Barselone, koja ima bod manje, ali i utakmicu manje.  Saragosa je slavila na gostovanju kod Hetafea sa 2:0. Do važne pobede u borbi za opstanak ekipa u kojoj igra Ivan Obradović došla je golovima Čileanca Umberta Suaza u trećem i 20. minutu.

Barsa opet na čelu Primere

Fudbaleri Barselone vratili su se na čelnu poziciju na tabeli španskog prvenstva, pošto su na svom stadionu pobedili Malagu sa 2:1 u utakmici 24. kola Primere i ponovo stekli dva boda više u odnosu na madridski Real.

Iako su napadali od prvog minuta, fudbaleri Barselone otpor gostiju uspeli su da slome tek u drugom poluvremenu. Igrao se 70. minut, kada je mladi Pedro Rodrigez preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu Malage. U 80. minutu, međutim, napadač gostiju Valdo izbegao je ofsajd zamku i postigao izjednačujući pogodak i nagovestio moguće iznenađenje. Do toga, ipak, nije došlo jer je u 84. minutu Ćavi Ernandez proigrao Pedra na desnom boku, ovaj asistirao Lionelu Mesiju koji je sa pet metara bio precizan i doneo tri boda Barseloni. Real Madrid je ubedljivo savladao Tenerife sa 5:1, dok je Saragosa bila bolja od Hetafea sa 2:0.

Halilhodžić dobio otkaz

Fudbalski savez Obale slonovače otpustio je selektora Vahida Halilhodžića zbog lošeg
rezultata reprezentacije u Kupu afričkih nacija.

Predsednik Fudbalskog saveza Obale slonovače Žak Anuma rekao je sinoć da će uskoro imenovati Halilhodžićevog naslednika, koji će predvoditi nacionalni tim na predstojećem Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi. Takmičenje za Kup afričkih nacija reprezentacija Obale slonovače je završila u četvrtfinalu. Halilhodžić je preuzeo tu reprezentaciju pre dve godine.

Teri lider, ali ne i kapiten

Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Fabio Kapelo rekao je da Džon Teri
može da pomogne nacionalnom timu da osvoji predstojeće Svetsko prvenstvo, uprkos tome što je fudbaleru Čelsija oduzeo kapitensku
traku.

Mediji su objavili da je Teri imao ljubavnu aferu sa bivÅ¡om devojkom saigrača iz reprezentacije Vejna Bridža, zbog čega mu je Kapelo oduzeo kapitensku traku. Bridž je u četvrtak obavestio Kapela da zbog toga ne može da igra za reprezentaciju zajedno sa Terijem. Na jučeraÅ¡njoj prvenstvenoj utakmici izmeÄ‘u ÄŒelsija i Mančester sitija Teri i Bridž se nisu rukovali. Italijanski trener smatra da Teri može da pomogne timu u Južnoj Africi. "Kapiten mora da bude primer mladim ljudima, deci i navijačima. Ono Å¡to je Teri uradio nije dobro. To sam mu rekao i on je prihvatio moju odluku. Kapitensku traku sam mu oduzeo samo zbog situacije sa Bridžom. Nikada nisam ni razmiÅ¡ljao da ga odstranim iz tima. Mislim da ga igrači i dalje poÅ¡tuju", rekao je Kapelo. "Biti lider tima je važnije od kapitenske trake, a Džon Teri je lider. Tražio sam da se ne promeni… On će biti voÄ‘a ekipe i bez trake", dodao je on. Kapelo je rekao da Teri neće biti kapiten sve dok je on selektor. "Sigurno neće biti kapiten na Svetskom prvenstvu. A posle toga, ako ostanem slektor? Mislim da neće biti kapiten", rekao je on. Kapelo je poručio Bridžu da ne dozvoli da mu privatni problemi utiču na odluku o nastupu na Svetskom prvenstvu. On se nada da će ubediti Bridža da promeni odluku, poÅ¡to ima problema sa sastavom tima, jer je levi bek EÅ¡li Kol povreÄ‘en. "Bridž misli da je bolje da ne bude u timu, ali ja mislim da bez problema može da bude u ekipi. Samo jednom sam igrao na Mundijalu (1974. godine) i nije bilo lako. Igrači ne dobijaju često priliku za to. Vejn je igrao 2002. a sada mu se pruža nova prilika", rekao je Kapelo. Kapiten Engleske na Mundijalu će biti Rio Ferdinand, a poÅ¡to je fudbaler Mančester junajteda povreÄ‘en, na prijateljskoj utakmici protiv Egipta u sredu, traku će nositi Stiven Džerard iz Liverpula.

Ista meta, isto odstojanje

February 27, 2010

Utakmicama 16. kola počeo je prolećni deo prvenstva Srbije u fudbalu. Crveno-beli su zadržali lidersku poziciju na tabeli, pošto su savladali Jagodinu sa 1:0. Breanilac titule Partiѕan uspešno je prebrodio gostovanje u Čačku, pobeđen je Borac sa 3:0. Vojvodina je uspela da preokrene rezultat i savlada Hajduk sa 3:2. U nedelju od 13.00 RTS-2, sastaju se OFK Beograd i Spartak.

Jedini pogodak na utakmici izmeÄ‘u Zvezde i Jagodine postigao je Nikola Ignjatijević u 37. minutu, kada je Å¡utirao posle slobodnog udarca, a lopta zakačila nekog od igrača Jagodine i prevarila golmana gostiju.Crveno-beli su Å¡est minuta pre toga mogli da povedu, kada je sudija Miodrag Gogić start Danijela Mihajlovića na Pavlu Ninkovu u kaznenom prostoru okarakterisao kao jedanaesterac.Brazilac Kadu je postigao gol sa "bele tačke", ali je sudija Gogić odlučio da se Å¡ut ponovi, jer su igrači uÅ¡li u Å¡esnaesterac pre izvoÄ‘enja kaznenog udarca.U drugom pokuÅ¡aju čuvar mreže Jagodine Zlatko Zečević odbranio je pokuÅ¡aj Kadua.Najbolju priliku za gol ekipa Jagodine imala je u 50. minutu posle kontrapada u kojem je Perica Ognjenović proigrao SrÄ‘ana Novkovića, ali je golman Zvezde SaÅ¡a Stamenković odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.Trener "crveno-belih" Vladimir Petrović Pižon u ovom duelu nije ukazao priliku nijednom od sedmorice pojačanja iz zimskog prelaznog roka.Utakmici na stadionu Crvene zvezde prisustvovalo je 19.000 gledalaca. Crno-beli su već u 5. minutu preko Brazilca Klea stekli prednost. Da će se Å¡ampion u Beograd vratiti sa tri boda moglo se zaključiti posle 40. minuta, jer je voÄ‘stvo gostiju pogotkom Fejse udvostručeno. Ekipa Gorana Stevanovića potpuno je otklonila dilemu već početkom drugog poluvremena oko toga ko će osvojiti bodove u ÄŒačku. Sa oko 13 metara preciznim udarcem novajlija u ekipi crno-belih Aleksandar Davidov (stigao iz Hajduka) je postavio konačan rezultat.U vojvoÄ‘anskom derbiju Hajduk iz Kule umalo nije uzeo bod na gostovanju u Novom Sadu. Sve do finiÅ¡a utakmice bilo je 2:2, ali je Tumbaković u 90. minutu postigao svoj drugi pogodak u utakmici i tako obezbedio domaćinu trijumf. Iako je ostalo da se odigraju joÅ¡ dve utakmice 16. kola već sad se može zaključiti da su ekipe bile golgeterski raspoložene, jer je u Å¡est utakmica postignutno 18 golova.  Rezultati utakmica 16. kola Jelen Superlige koje su danas počele u 13.30 sati: Borac – Partizan 0:3 (Kleo 5, Fejsa 40, Davidov 48), Smederevo – Rad 2:1 (Ognjanović 48, Ranković 87 – KaluÄ‘erović 6), Javor – ÄŒukarički 2:2 (Gogić 8, Cvetković 23-Vukajlović 9, Stojmirović 52), Metalac – Napredak 1:0 (Krasić 1:0), Mladi radnik – BSK 2:0 (Luka 1, 90), Vojvodina – Hajduk 3:2 (MrÄ‘a 1, Tumbaković 37, 90 - Marjanović 4, 6).Crvena zvezda – Jagodina 1:0 (Ignjatijević 37). U nedelju se od 13 časova na Omladinskom stadionu sastaju:OFK Beograd – Spartak (direktan prenos na Drugom programu RTS-a).Tabela:1.Crvena_zvezda16141130:6432.Partizan16124034:10403.Vojvodina1683524:12274.OFK_Beograd1573517:13245.Spartak1565419:13236.Smederevo1664617:19227.Jagodina1663718:19218.Javor1648413:14209.Borac1661913:221910.Ml.radnik1647512:181911.Metalac165389:191812.Hajduk1645718:211713.Napredak1644814:201614.BSK1674811:201615.Rad1636715:211516.ÄŒukarički16231112:299