Srbija pobedila Rumuniju sa 3:2

March 29, 2009

Fudbalska selekcija Srbije savladala je Rumuniju sa 3:2 u utakici petog kola kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo. Strelci za naš tim bilu su Jovanović, Stojka (ag) i Ivanović. Za Rumune strelci su bili Marika i Stojka. Ovom pobedom Srbija se učvrstila na prvom mestu u grupi.

Srbija je povela u 18. minutu nakon izvanredne kontre koju je započeo Pantelić. Krasić je pogodio stativu ali je na pravom mestu bio Milan Jovanović i bez problema savladao domaćeg golmana. NaÅ¡a reprezentacija i u Konstanci primenila je sistem igre kao protiv Austrije, sistem koji očigledno donosi rezultat. Rumuni, sa druge strane, za sada nisu ozbiljnije ugrozili gol Stojkovića iako je dve prilike, u 14. i 32. minutu, imao Mutu.Nakon perioda igre u kojem su Rumuni imali laganu terensku inicijativu, naÅ¡i su ipak postigli i drugi gol. Nakon odlično izvedenog kornera MiloÅ¡a Krasića, golmana domaćih savladao je Stojka. Drugo poluvreme počelo je dominacijom Rumuna Å¡to je rezultiralo golom u 50. minutu. Mutu je sjajno asistirao, izbacio kompletnu odbranu naÅ¡eg tima, a Marika je lobovao golmana Stojkovića. U 59. minutu Srbija dolazi do prednosti od 3:1 posle fantastične reakcije Baneta Ivanovića koji se najbolje snaÅ¡ao u gužvi u Rumunskom Å¡esnaestercu i "makazicama" postigao gol. Rumuni su se, u najgorem trenutku po naÅ¡ tim, vratili u meč i smanjili voÄ‘stvo Srbije na 3:2, a ovoga puta Stojka je ispravio greÅ¡ku iz prvog poluvremena i savladao naÅ¡eg golmana.Rumuni ipak nisu uspeli da stignu i do izjednačenja, pa su tri boda otiÅ¡la u Srbiju. "Orlovi" su na pet dosadaÅ¡njih utakmica osvojili 12 bodova, a u sledećem kolu 6. juna dočekaće Austriju da bi četiri dana kasnije gostovali Farskim Ostrvima. Tabela:Srbija 5 4 0 1 12:5 12Litvanija 5 3 0 2 6:4 9Francuska 4 2 1 1 6:6 7Austrija 4 1 1 2 5:7 4Rumunija 4 1 1 2 5:8 4F. Ostrva 4 0 1 3 1:5 1Naredne utakmice: Austrija – Rumunija, Francuska – Litvanija (1.aprila), Litvanija – Rumunija, Srbija – Austrija (6.juna).Stadion: Farula u Konstanci. Gledalaca: 15.000. Sudija: Mateo Trefoloni (Italija).RUMUNIJA: Lobont, Kontra, Radoju, TamaÅ¡, Rat, KočiÅ¡, Stojka, Kodrea, Kostea, Mutu, Marika. SRBIJA: Stojković, Ivanović, Vidić, Dragutinović, Obradović, MilijaÅ¡, Stanković, Krasić, Jovanović, Žigić, Pantelić.Zbog problema tehičke prirode bio je otežan pristup naÅ¡em sajtu, a samim tim  i naÅ¡ rad. Zbog toga se izvinjavamo svim posetiocima. WEB-tim sportske redakcije.