ÄŒelsi osvojio trofej FA kupa

May 31, 2009

Fudbaleri Čelsija osvojili su trofej engleskog FA kupa pošto su u finalnoj utakmici u Londonu savladali ekipu Evertona sa 2:1 (1:1).

Susret je odigran na stadionu Vembli u prisustvu 89.391 gledalaca. Golove su postigli Drogba u 21. i Lampard u 72. za Čelsi, a Saha u 1. minutu za Everton.Osvajanjem značajnog trofeja fudbaleri Čelsija su se na pravi način oprostili od trenera Gusa Hidinka, koji je poslednji put predvodio ekipu sa "Stamford Bridža". Čuveni holandski stručnjak je tokom kratkotrajnog boravka u klubu ostavio sjajan utisak i sada se vraća poslovima selektora državnog tima Rusije.Everton je poveo preko Luja Sahe već u 26. sekundi utakmice, što je najbrže postignuti gol u istoriji finala FA kupa. Prethodni najbrži gol postigao je Bob Čet iz Aston Vile još 1895. godine, kada je protivničku mrežu zatresao posle 30. sekundi meča.Čelsi je sredio redove u nastavku i izjednačio pogotkom Didijea Drogbe 20 minuta kasnije, da bi konačan trijumf, za ukupno peti trofej FA kupa, izboren golom Frenka Lamparda u 72. minutu.