OFK Beograd izborio opstanak u Superligi

May 31, 2009

Fudbaleri OFK Beograda pobedom nad, direktnim konkurentom za opstanak, Banatom od 2:1 uspeli su da izbore opstanak u Superligi.

Pobedu "Romantičarima" doneli su golovi Petra Jelića u 32. i Aleksandra Jevtića u 59. minutu. UteÅ¡ni pogodak za gostujući tim, kome je za opstanak u Super ligi bio dovoljan i bod, postigao je Marinko Petković u sudijskoj nadoknadi meča, koji su obe ekipe zavrÅ¡ile sa po 10 igrača na terenu, poÅ¡to su u 72. minutu isključeni MiloÅ¡ Adamović u OFK-u i Miroslav Grumić u Banatu. Vojvodina je na gostovanju Radu dva puta ispustila gol prednosti, ali je osvajanjem boda, poÅ¡to se utakmica zavrÅ¡ila rezultatom 2:2, sačuvala drugo mesto na tabeli. Ispostavilo se, meÄ‘utim, da bi Vojvodina to mesto zadržala i da je izgubila, poÅ¡to je istim rezultatom, 2:2, zavrÅ¡en i duel Napretka i trećeplasirane Crvene zvezde u KruÅ¡evcu. Zvezda je povela golom Bernarda Barkera već u četvrtom minutu, ali je Napredak sa dva gola za četiri minuta, od 32. do 36, preokrenuo rezultat na 2:1. Drugi gol za Napredak postigao je napadač Zvezde na pozajmici u KruÅ¡evcu Slavko Perović. Kapiten Zvezde Nenad MilijaÅ¡ postigao je, ipak, izjednačujući gol koji će mu verovatno biti i poslednji u dresu "crveno-belih", poÅ¡to će u letnjem prelaznom roku skoro sigurno napustiti Beograd. Zvezda je ovu sezone zavrÅ¡ila sa čak 21 bodom manje od Å¡ampionske ekipe Partizana, koja je pogotkom Radosava Petrovića u 70. minutu stigla do minimalne pobede na gostovanju ÄŒukaričkom. ÄŒetvrtoplasirani Javor je u Jagodini preokrenuo rezultat i istoimenu ekipu pobedio sa 2:1, dok je Hajduk u Kuli savladao Borac sa 2:1. Rezultati utakmica, poslednjeg, 33. kola: Hajduk – Borac 2:1Radanović 20’Komazec 60’   Pavlović 87’ÄŒukarički – Partizan 0:1Petrović 70’OFK Beograd – Banat 2:1Jelić 32’Jevtić 59’        Petković 90’Napredak - Crvena zvezda 2:2Jovanović 32’   Parker 9’Perović 36’      MilijaÅ¡ 45’Jagodina – Javor 1:2Perić 18’   Ilić 63’                 Arsenijević 79’Rad – Vojvodina 2:2KaluÄ‘erović 44’      Tadić 4’Petrović 90’            Tumbasović 78’Tabela:1.Partizan33255363:15802.Vojvodina33187846:25613.Crvena_zvezda33178859:32594.Javor331314639:27535.Borac339131128:35406.Napredak331081528:37387.Hajduk339111323:34388.Rad337151127:35369.ÄŒukarički33981630:393510.Jagodina331041928:473411.OFK_Beograd33891628:543312.Banat337101621:4031Konačna lista strelaca fudbalske Jelen Super lige za sezonu 2008/2009. 19 golova – Lamin Dijara (Partizan)18 – Nenad MilijaÅ¡ (Crvena zvezda)13 – Dragan MrÄ‘a (Vojvodina)12 – Pavle Simić (Javor)9 – Almani Moreira (Partizan)9 – Judžin Sepuja (ÄŒukarički)9 – DuÅ¡an Tadic (Vojvodina)8 – Kleo (Crvena zvezda)8 – Stevan Račić (Javor)8 – Aleksandar Jevtić (OFK Beograd)6 – MiloÅ¡ Bogunović (Partizan)6 – Zoran ToÅ¡ić (Partizan, Mančester junajted)6 – Vladimir Đilas (Jagodina)6 – Bernard Parker (Crvena zvezda)6 – MiloÅ¡ Živanović (Hajduk)6 – Zoran Rajović (Hajduk)5 – Adem Ljajić (Partizan)5 – Miljan Mutavdžić (Javor, Malme)5 – Ognjen Koroman (Crvena zvezda)5 – Aleksandar Đukić (Banat)5 – Milan Bojović (ÄŒukarički)- Napomena: Na spisku se nalaze samo igrači koji su postigli pet ili viÅ¡e golova.NaÄ‘ i Pantelić zavrÅ¡ili igračke karijereBivÅ¡i fudbalski reprezentativci Jugoslavije Albert NaÄ‘ i Miodrag Pantelić zavrÅ¡ili su, u utakmicama 33. kola Jelen Super lige, profesionalne karijere. NaÄ‘, koji ima 34 godine, poslednji meč u karijeri odigrao je u dresu ÄŒukaričkog protiv svog bivÅ¡eg kluba Partizana, a Å¡ampion Srbije pobedio je sa 1:0. Saigrači NaÄ‘a iz ÄŒukaričkog, pred početak utakmice, poklonili su mu za oproÅ¡taj fotelju za ljuljanje. NaÄ‘ je za reprezentaciju Jugoslavije i SCG odigrao 45 utakmica i postigao tri pogotka. Nekoliko kilometara dalje od stadiona na Banovom brdu, Miodrag Pantelić je na Banjici protiv ekipe Rada zavrÅ¡io igračku karijeru. Pred početak utakmice, koja je zavrÅ¡ena remijem 2:2, kapiten Rada Radomir Koković poklonio je 36-godiÅ¡njem Panteliću uramljeni stilizovani dres sa brojem 22. Pantelić je za reprezentaciju Jugoslavije odigrao pet utakmica, a u karijeri je nosio i dres Crvene zvezde, Levskog iz Sofije i kineskog Dalijana.