Španija osvojila treće mesto

June 28, 2009

Fudbalska reprezentacija Španije osvojila je teće mesto na Kupu konfederacija, pošto je u meču za treće mesto u Rustenburgu posle produžetaka pobedila domaću selekciju Južne Afrike rezultatom 3:2 (0:0, 2:2).

Južnoafrikanci su došli u vođstvo u 73. minutu golom Katlega Mphele, ali su Španci u poslednja dva minuta uspeli da preokrenu rezultat, zahvaljujući rezervisti Danijelu Guisi, koji je bio strelac u 88. i 89. minutu.Kada je izgledalo da će Španci posle mnogo problema ipak zabeležiti pobedu, Mphela je u nadoknadi vremena svojim drugim golom uspeo da izjednači.U dodatnih pola sata šanse su imale obe ekipe, ali su gol uspeli da postignu samo Španci. Strelac je bio Ćabi Alonso u 107. minutu.Večeras se u finalu sastaju Brazil i Sjedinjene Američke Države.