Zvezda bleda u Tbilisiju

July 31, 2009

U prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, Dinamo iz Tbilisija savladao je Crvenu zvezdu rezultatom 2:0 (1:0).

Na stadionu "Boris Paičadze", pred oko 10.000 gledalaca, po sunčanom i sparnom vremenu, utakmicu je vodio Pol van Bukel iz Holandije. Strelci za domaćina bili su Merebašvili u 41. i Hmaladze u 87. minutu. Žuti kartoni: Merebašvili i Pirštavala (Dinamo); Isah i Bogdanović (C. zvezda)Dinamo: Lorija, Hmaladze, Koškadze, Tomašvili, Degmelašvili, Šotokapija, Kakubala (Lomija), Kašija, Kaškadze (Pirštavala), Merabašvili (Akireni), Vacadze.Crvena zvezda: Pavlović, Ninkov, Tutorić, Đorđević, Ignjatijević, Salio, Isah, Bogdanović (Kadu), Lazetić (Nikolić). Lekić, Jeftić (Perović).Crvena zvezda je dovela u pitanje dalje učešće na evropskoj sceni, jer je potpuno zasluženo izgubila od gruzijskog tima, koji sada ima realne šanse da prođe u poslednje kolo kvalifikacija. Bila je to u celini dosta slaba utakmica, u kojoj su presudile grške Zvezdinih fudbalera. Iako ni Dinamo nije ostavio naročito povoljan utisak, uspeo je da stigne do zaslužene pobede. Beograđani su čitavu utakmicu odigrali isuviše bojažljivo, nesigurno na sredini terena, i samo zahvaljujući velikoj borbenosti odbrambenih igrača uspevali su da koliko-toliko održavaju ravnotežu u većem delu susreta. Golovi su pali u završnici oba poluvremena, kada je koncentracija odbrambenih fudbalera popustila, čime je ekipa bila brutalno kažnjena. Da bi narednog četvrtaka na svom stadionu napravila iznenađenje i ipak prošla ovu prepreku, Crvena zvezda će morati da odigra neuporedivo bolje.