Remi Vojvodine, poraz Sevojna

July 31, 2009

U prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope Vojvodina i Austrija igrali su nerešeno na stadionu Zvezde u Beogradu 1:1, dok je Sevojno izgubilo od Lila na stadionu Partizana sa 2:0.

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da ostvare prednost u prvoj utakmici kvalifikacija, jer se viÅ¡estruki austrijski prvak pokazao kao veoma dobra i uigrana ekipa. U bečkom timu igra nekoliko Srba, koji su ostavili veoma solidan utisak. Nema sumnje da će oni u revanÅ¡u biti glavna uzdanica Bečlija.Trener Vojvodine Dragoslav Stepanović izveo je jednu ofanzivnu formaciju sa pojačanim srednjim redom, ali to nije bilo dovoljno da se nadigra veoma iskusna i dobro uigrana gostujuća ekipa. NovosaÄ‘ani su ipak stvorili nekoliko lepih Å¡ansi, od kojih najizrazitije nisu iskoristili Stjepanović i MrÄ‘a.Bečlije su igrale organizovano na sredini terena i veoma disciplinovano u odbrani. U napadu su imali nekoliko vrlo povoljnih prilika, od kojih je jednu Jun sjajno realizovao.Pred oko 2.000 gledalaca na stadionu Crvene zvezde, po toplom i sparnom vremenu, sudio je Stjuart Atvel iz Engleske.Strelci su bili Đurovski u 45. za Vojvodinu, a Jun u 38. minutu za Austriju.Žuti kartoni: Stjepanović, Đurovski, MrÄ‘a i Tumbasević (Vojvodina), Pokoti (Austrija).Vojvodina: Brkić – Vulićević, Karan, Lovrić, Peković – AÄ‘uru, Đurovski (Grozdanovski), Stjepanović, Tadić (Maksimović), Stojka (Tumbasević)-MrÄ‘a.Austrija Beč: Almer – Å tandfest, Bak, Dragović, Ortlehner – Jun, Baumgartlinger, Junuzović (Klajn), VoriÅ¡ek, Aćimović – Okoti.Sevojno izgubilo od Lila u Beogradu sa 2:0Fudbaleri Sevojna poraženi su na stadionu Partizana, od francuskog prvoligaÅ¡a Lila u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Vodeći gol za Lil postigao je Vitek u 34. minutu posle greÅ¡ke odbrane Sevojna. OsamnaestogodiÅ¡ni Hazard je povećao prednost favorizovanih gostiju u 38. minutu.U drugom poluvrmenu mreže su mirovale na obe strane.Utakmica Sevojno-Lil odigrana je na stadionu Partizana pred oko 2.000 gledalaca. Žuti kartoni: Raković, Timić (Sevojno), Plestan, Obranjak i Mavuba (Lil).Crveni karton: Plestan (Lil) u 89. minutu.Sevojno: Nikolić, Kamberović, Virić (Maksimović), Bulatović, Sandulović, Raković, Jovičić, Pavićević, Vujović (Timić), Stanisavljević, Janković.Lil: Butel, Balmon (DabuÅ¡i), Cabaje, Obranjak, Vitek (De Melo), Emerson, Berija, Rami, Mavuba, Plestan, Hazard.