Ibrahimović za pobedu Barselone protiv Reala

November 30, 2009

Fudbaleri Barselone pobedili su u velikom derbiju Real Madrid sa 1:0 golom Zlatana
Ibrahimovića i tako vratili lidersku poziciju na tabeli.

Ibrahimović, koji je u igru uÅ¡ao sa klupe, u 56. minutu postigao je gol za pobedu Barselone protiv velikog rivala u "el klasiku".  Barselona je i dalje bez poraza u prvenstvu, na 12 utakmica je osvojila 30 bodova i ima dva viÅ¡e od Reala. Barselona i Real su utakmicu zavrÅ¡ili sa 10 igrača. Prvo je isključen fudbaler katalonske ekipe Serhio Buskets, poÅ¡to je u 62. minutu dobio drugi žuti karton jer je igrao rukom na sredini terena.  Zbog grubog starta Lasana Dijara je u 90. minutu dobio drugi žuti karton. Real je počeo utakmicu sa oporavljenim Kristijanom Ronaldom, dok je u timu Barselone od početka bio Lionel Mesi, a Ibrahimović je meč počeo na klupi. Na rasprodatom Kamp Nou igrači obe ekipe su nervozno počeli utakmicu. Prvu priliku imali su domaći igrači, kada je Mesi dobro proÅ¡ao odbranu Reala, dodao do Kejte čiji je Å¡ut lako odbranio Iker Kasiljes. Real je nakon toga pojačao, a odličnu Å¡ansu propustio je Ronaldo u  20. minutu. Kaka je proÅ¡ao pored Karla Pujola i Žerara Pikea, dodao do Portugalca koji je ostao sam pred golmanom Viktorom Valdesom, ali je slabo Å¡utirao. Å est minuta kasnije Real je propustio joÅ¡ jednu priliku. Lopta je doÅ¡la do Marsela u Petercu, ali on je previÅ¡e oklevao i Pujol je uspeo da blokira njegov udarac. Barselona je zapretila u 37. minutu kada je Tijeri Anri sa leve strane uÅ¡ao u Å¡esnaesterac i Å¡utirao, ali je Kasiljes dobro intervenisao i izbacio loptu u konrer. Posle udarca iz ugla, Andres Inijesta je Å¡utirao, ali nije ozbiljnije ugrozio gol Reala. Na početku drugog poluvremena Real je mogao da povede. Gonzalo Iguain je uÅ¡ao u kazneni prostor, driblingom se oslobodio jednog igrača Basrselone i iz dobre pozicije Å¡utirao, ali je Valdes odlično intervenisao. Trener Barselone Pep Gvardiola je u 51. minutu uveo Ibrahimovića umesto Tijerija Anrija i to se katalonskoj ekipi isplatilo posle samo pet minuta. Danijel AlveÅ¡ je proÅ¡ao po desnoj strani i uputio centarÅ¡ut u Å¡esnaesterac, pronaÅ¡ao je Ibrahimovića, a ovaj je uspeo da savlada golmana domaćih. Nakon toga, Real se oslobodio pritiska, ali ipak nije uspeo da napravi ozbiljniju akciju. To je poÅ¡lo za rukom domaćim igračima u 75. minutu, posle akcije Ibrahimovića i Ćavija lopta je doÅ¡la do Abidala, ali on je prebacio Realov gol. Fudbaleri Reala su u zavrÅ¡nici pokuÅ¡ali da izjednače, ali Å¡utevi Kake i Karima Benzeme, koji je zamenio Ronalda u 66. minutu, ipak nisu bili precizni. Priliku da osigura pobedu Barseloni imao je Mesi u 89. minutu, ali je sa pet metara bio neprecizan. U ostalim mečevima 12. kola Primere postignuti su rezulatati:Almerija – Bilbao 1:4Hetafe – Herez 5:1Valjadolid – Tenerife 3:3Saragosa – Osasuna 0:1Rasing – Deportivo 0:1Subota:Hihon – Viljareal 1:0Valensija – Majorka 1:1Sevilja – Malaga 2:2