Pobede ÄŒelsija i Liverpula

November 30, 2009

Fudbaleri Čelsija pobedili su Arsenal sa 3:0 i tako se učvrstili na prvom mestu
premijerligaške tabele, dok je Liverpul bio bolji u gradskom deriju od Evertona sa 2:0.

ÄŒelsi je na gostovanju pobedio Arsenal sa 3:0 i tako stekao pet bodova prednosti nad prvim pratiocem na tabeli Mančester junajtedom.To je bio 144. duel ÄŒelsija i Arsenala, a klub sa Stamford Bridža ostvario je 42. pobedu. "Plavci" su poveli u 41. minutu golom Didijea Drogbe, koji je iz voleja savladao Manuela Almuniju, a voÄ‘stvo gostiju duplirao je fudbaler Arsenala Tomas Vermalen, autogolom u 45. minutu. Konačan rezultat postavio je Drogba četiri minuta pre kraja utakmice svojim 10. golom u devet utakmica protiv Arsenala. Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu za ÄŒelsi, koji je prvi na tabeli sa 36 bodova, dok je Arsenal na 14. mestu sa 11 bodova manje. Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju Everton sa 2:0 i tako gradskom rivalu naneli treći uzastopni poraz u prvenstvu. To je bila 212. utakmica crvenog i plavog kluba iz Liverpula i prva pobeda izabranika Rafaela Benitesa od 25. oktobra i trijumfa protiv Mančester junajteda. "Crveni" su poveli autogolom Džozefa Joba, koji je u 12. minutu skrenuo loptu u mrežu golmana tima Hauarda, posle Å¡uta Havijera Maskerana sa viÅ¡e od 30 metara. Jobo je bio zaslužan i za drugi pogodak Liverpula, koji je postigao Dirk Kujt u 80. minutu. Nigerijac je slabo intervenisao, lopta je stigla do kapitena Stivena Džerarda, on je dodao do Alberta Rijere, čiji Å¡ut je odbranio Hauard, ali on ipak nije uspeo da zaustavi Å¡ut holandskog reprezentativca. Liverpul je sada na petom mestu premijerligaÅ¡ke tabele sa 23 boda, dok je Everton, posle trećeg uzastopnog poraza, na 16. mestu sa 15 bodova i nalazi se na dva boda od zone ispadanja. Fudbaleri Birmingema pobedili su na gostovanju Vulverhempton sa 1:0 golom Lija Bojera u trećem minutu. To je bila peta pobeda Birmingema, koji sa 18 bodova zauzima 11. mesto, dok su Vulvsi pretposlednji sa 10 bodova. DanaÅ¡nji rezultati:Arsenal – ÄŒelsi 0:3Everton – Liverpul 0:2Vulverhempton – Birmingem 0:1Odigrano juče: Aston Vila – Totenhem 1:1, Blekburn – Stouk 0:0, Fulam – Bolton 1:1, Mančester Siti – Hal 1:1, Portsmut – Mančester Junajted 1:4, Vesthem – Barnli 5:3, Vigan – Sanderlend 1:0.