Toti za prvo mesto

May 1, 2010

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima ekipu Parme sa 2:1 u prvoj utakmici 36. kola italijanskog prvenstva i, barem do sutra, preuzeli od Intera prvo mesto na tabeli.

"Vučica" je povela već u petom minutu pogotkom kapitena Frančeska Totija, a na 2:0 povisio je Rodrigo Tadei u 75. minutu. Parma je ublažila poraz golom Davidea Lanzafamea u 81. minutu, a domaćin je u poslednja dva minuta igrao bez isključenog Luisa Himeneza. Ekipa Rome sada ima 74 boda, jedan viÅ¡e od Intera koji sutra gostuje kod Lacija. U ostalim mečevima 36. kola večeras se sastaju Milan – Fjorentina, dok sutra igraju: Atalanta – BolonjaBari – ĐenovaKaljari – Udineze Katanija – Juventus Kijevo – Napoli Sampdorija – Livorno Sijena – Palermo Lacio – Inter Milan