Porazi Hamburga i Å tutgarta

October 30, 2010

Hamburg, Å tutgart i Verder zabeležili poraze u 10. kolu Bundeslige. Bajern sinoć slavio protiv Frajburga, Å alke dočekuje Leverkuzen, sutra derbi meč – Majnc protiv Borusije iz Dortmunda.

Fudbaleri Hamburga, Å tutgarta i Verdera, do pre nekoliko godina veliki rivali za titulu Å¡ampiona Nemačke, ponovo su pokleki u novoj sezoni i pretrpeli poraze u danaÅ¡njim mečevima 10. kola Bundeslige.Hamburg je izgubio na gostovanju kod do sada poslednjeplasiranog Kelna sa 2:3, poÅ¡to je Slovenac Milivoje Novakovič postigao het-trik za domaće. Srpski reprezentativac Gojko Kačar igrao je svih 90 minuta za Hamburg. Å tutgart je izgubio na gostovanju kod nemačkog prvaka iz 2009. godine Volfsburga sa 0:2. Zdravko Kuzmanović je na terenu bio do 70. minuta. Verder je na svom terenu u Bremenu izgubio od Nirnberga sa 2:3, iako je vodio sa 1:0. Najubedljiviju pobedu ostvario je Kajzerslautern, koji je savladao Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:0. Ajntraht iz Frankfurta je savladao domaći Sent Pauli sa 3:1. Poslednju utakmicu dana igraće Å alke i Bajer iz Leverkuzena. Branilac titule prvaka Nemačke Bajern sinoć je u Minhenu savladao Frajburg sa 4:2. Derbi kola sutra će igrati vodeći tandem Bundeslige – Majnc i Borusija iz Dortmunda. Sastaće se i Hofenhajm i Hanover, četvrto i trećeplasirani tim na tabeli.