“GraÄ‘ani” ne posustaju

January 1, 2011

Prvog dana 2011. godine, domaće ekipe zabeležile šest pobeda. Liverpul preokrenuo protiv Boltona, „građani“ i „pevci“ sigurni, Vest Hem posle dužeg vremena pobegao sa dna tabele. Poslednji meč dana igraju Birmingem i Arsenal.

Nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi Engleske. Tandem iz Mančestera zabeležio je pobede, pa se Siti i Junajted i dalje nalaze na čelu karavana. Arsenal igra protiv Birmingema i ima priliku da im se pridruži u samom vrhu tabele.„Građani" su na svom terenu slavili protiv Blekpula sa 1:0, a strelac jedinog gola na meču bio je Adam Džonson u 34. Minutu meča.Na „Enfildu", Liverpul je ponovo bio nadomak poraza, pošto je na poluvremenu gubio sa 1:0. Strelac za Bolton bio je Dejvis u 43. Minutu. Ipak, „crveni" su u drugom delu preokrenuli rezultat golovima Toresa u 49. i Džoa Kola u samom finišu meča.„Pevci" su nastavili sa dobrim igrama na „Vajt Hart Lejnu". Ovoga puta, žrtva je bila ekipa Fulama, a gol Gareta Bejla, u 42. Minutu meča, bio je vredan sva tri boda.Vest Hem je kod kuće slavio protiv direktnog konkurenta za ostanak i ligi, ekipe Vulvsa. Strelci su bili Zubar (autogol) i Sirs u 79. Minutu, pa su „čekićari" posle dugo vremena izvan zone ispadanja.Stouk je zabeležio novu pobedu. Crveno-beli su savladali Everton golom Kenvajna Džonsa i autogolom Fila Jagjelke.Ekipa Sanderlenda prekinula je seriju od dva poraza. „Crne mačke" su na svom terenu savladale Blekburn sa 3:0. Strelci su bili Velbek, Bent i Gijan, za plasman Sanderlenda na šesto mesto na tabeli Premijer lige.Poslednji meč dana na „Sent Endrjuzu" igraju Birmingem i Arsenal, dok je Junajted u prvom meču današnjeg programa slavio protiv Vest Bromviča sa 2:1.