Pobede Mančester Junajteda i Arsenala

November 30, 2008

Aktuelni prvak Engleske Mančester Junajted zabeležio je minimalnu pobedu protiv gradskog rivala Mančester Sitija, dok je Arsenal slavio u derbiju 15. kola Premijer lige nad viceÅ¡ampionom ÄŒelsijem iako su “plavci” vodili na poluvremenu.

Utakmica u Mančesteru obeležena je isključenjem Kristijana Ronalda u 68.minutu zbog parnih kartona, a dragocen trijumf "crvenim Ä‘avolima" obezbedio je Vejn Runi u 42. minutu. Klub sa "Old Traforda" sada ima pet bodova zaostatka za vodećima ÄŒelsijem i Liverpulom, ali i utakmicu manje. Na "Stamford Bridžu" se činilo da će veliki derbi londonskih klubova pripasti domaćinu nakon autogola Đurua u 30. minutu, meÄ‘utim, "tobdžije" su zaigrale mnogo bolje u nastavku susreta, pa je Van Persi Persi pogocima u 59. i 62. minutu doneo zasluženo slavlje četi Arsena Vengera. Arsenal je značajnom pobedom preuzeo četvrto mesto na tabeli i zaostaje sedam bodova iza ÄŒelsija i Liverpula koji imaju po 33.Rezultati:ÄŒelsi – Arsenal 1:2Mančester Siti – Mančester Junajted 0:1Portsmut – Blekburn 3:2Totenhem – Everton 0:1Liverpul i Vesthem igraju u ponedeljak.Odigrano u subotu: Aston Vila – Fulam 0:0 Midlzbro – Njukasl 0:0 Stouk – Hal 1:1 Sanderlend – Bolton 1:4 Vigan – Vest Bromvič 2:1